Skip to content Skip to footer

Yazma koçu, yazma becerilerinizi geliştirmenize ve kitap gibi bir yazma projesini tamamlamanıza yardımcı olan eğitimli bir profesyoneldir. Bir yazma koçunun size yardımcı olabileceği pek çok yazma türü olsa da, çoğu yazma koçu özellikle bir tanesine odaklanır.

Yazma koçunun ne olduğunu anlamak için öncelikle koçluğun ne olduğunu anlamak önemlidir. Uluslararası Koçluk Federasyonu’na (ICF) göre, “Koçluk, kişisel ve profesyonel potansiyellerini en üst düzeye çıkarmaları için onlara ilham veren, düşündürücü ve yaratıcı bir süreçte danışanlarla ortaklık kurmaktır.”

Benzer meslekler oldukları için koçluk, mentorluk ve danışmanlığı birbirine karıştırmak gerekir. Danışmanlar danışanlarına cevaplar ve kaynaklar sağlarken, koçlar danışanların cevapları ve kaynakları kendi içlerinde bulmalarına yardımcı olmaya çalışır. Bu arada mentorlar kişisel deneyimlerini daha kişisel bir ilişki yoluyla aktarıyor olurlar.

Bir kitap yazmak istiyorsanız koçluk, danışmanlık ve mentorluğun bulunduğunuz yere bağlı olarak uygun seçenekler olduğunu bilin. Örneğin, yazma becerilerinize ve fikirlerinize güvenmiyorsanız, bir yazma koçu bu zihinsel engelleri aşmanıza ve yaratıcı enerjinizin akmasını sağlamanıza yardımcı olabilir.

Yaşam Tasarım Merkezi danışmanlarımız ile bu alanda çalışmak için 0850 840 11 19 numaralı hattımızdan arayarak ya da Whatsapp üzerinden yazarak bize ulaşabilirsiniz.

 

YAŞAM TASARIM MERKEZİ uygulamamızı yüklemek için
aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz

YTM DANIŞMANLIK

Yaşam Tasarım Merkezi, Eğitmen, Yazar Ebru Demirhan tarafından 2008 yılında kurulmuştur. Merkezin kuruluş amacı, bireylere ve kurumlara kişil gelişim ve ekip uyumu yolculuklarında destek olmaktır.

Ofis

Küçükyalı Mah. Cumhuriyet Cad. No:11 34840 Maltepe/İSTANBUL